Zajęcia pływania dla niemowląt – czy warto spróbować?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli chcesz zapisać się ze swoim maluszkiem na jakieś zajęcia ruchowe, z pewnością znajdziesz mnóstwo propozycji. Wśród tych najpopularniejszych bez wątpienia są zajęcia pływania dla niemowląt. Czy warto spróbować? Od kiedy zacząć? Dowiedz się więcej!

Pływanie dla niemowląt to świetna sprawa!

Chcesz zadbać o rozwój swojego bobasa, a przy okazji świetnie się razem bawić? Zdecydowanie powinnaś zainteresować się zajęciami z pływania dla niemowląt. To naprawdę wspaniała okazja do spędzenia czasu razem i urozmaicenia rodzinnej codzienności. Zajęcia na basenie dla małych dzieci – sprawdź to!

Kiedy można zapisać się na zajęcia?

Jeżeli interesuje Cię ten temat, to na pewno zastanawiasz się, od którego miesiąca życia dziecka można zapisać się na takie zajęcia. Specjaliści w większości sądzą, że najwcześniejszym momentem jest ukończony czwarty miesiąc. Dlaczego właśnie wtedy? Chodzi o to, że zwykle czteromiesięczne dziecko już stabilnie trzyma główkę. Oczywiście maluchy są różne, więc przede wszystkim obserwuj swojego i na tej podstawie zdecyduj, kiedy udacie się razem na basen.

Jak wyglądają zajęcia pływania dla niemowląt?

Jeżeli sądzisz, że podczas zajęć Twoje czteromiesięczne dziecko nauczy się zupełnie samodzielnie pływać, możesz być nieco rozczarowana. Nie to jest celem zajęć z pływania dla maluszków. Chodzi tu bardziej o zabawę w wodzie i pewien rodzaj aqua-aerobiku dla najmłodszych.

Jak przebiegają takie zajęcia? Zwykle osoba prowadząca stara się jak najbardziej urozmaicić wspólnie spędzony czas, na przykład dzięki różnorodnym gadżetom. Kolorowe piłeczki czy piankowe zabawki to coś, na co na pewno możesz liczyć, kiedy wybierasz się na takie zajęcia. Ma to za zadanie zaciekawić maluszka i sprawić, żeby chętnie uczestniczył w ćwiczeniach. Rodzice podczas zajęć uczą się, jak umiejętnie trzymać dziecko, aby mogło wykorzystywać swoje możliwości ruchowe i być bezpieczne.

Pływanie dla niemowląt – zalety

Czy z zajęć z pływania dla niemowląt można wynieść coś więcej, niż tylko świetną rozrywkę? Oczywiście. Wspólne uczestnictwo w takich ćwiczeniach ma dużo plusów. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach, dziecko buduje swoją odporność oraz wzmacnia mięśnie. Bez wątpienia zajęcia z pływania dla niemowląt korzystnie przyczyniają się także do ogólnego rozwoju fizycznego dziecka. Kontakt z wodą i poruszanie się w niej to świetna okazja do tego, aby dziecko poznało swoje możliwości i nabyło świadomość możliwości swojego ciała. 

Zajęcia z pływania dla niemowląt – co ze sobą zabrać?

Kiedy wybierasz się na zajęcia z pływania dla niemowląt, nie zapomnij o specjalnych pieluszkach do pływania. To pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, zadbasz dzięki temu o bezpieczeństwo i higienę – Waszą oraz innych uczestników zajęć.Takie pieluszki znajdziesz w większości drogerii.

Niektórzy instruktorzy pozwalają także na przyniesienie ulubionej kąpielowej zabawki maluszka. Nie zapomnij także o ręczniku kąpielowym, który będzie Wam niezbędny tuż po zajęciach.

Rodzic także na tym korzysta

Nie tylko maluszki korzystają dzięki ćwiczeniom na basenie. Ruch to zdrowie, więc rodzice również mają z tego niewątpliwe korzyści. Poza tym takie zajęcia to wspaniała okazja do tego, żeby nawiązać nowe znajomości. Basen jest w tym czasie pełen rodziców małych dzieci, z którymi na pewno będziesz mieć wiele wspólnych tematów. Może znajomości z pływalni zostaną z Tobą na długie lata?

Zdj.główne: Valeria Zoncoll/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zrozumienie i zastosowanie procedur HACCP w branży gastronomicznej
/
Zrozumienie i zastosowanie procedur HACCP w branży gastronomicznej
Poznaj znaczenie i korzyści z zastosowania procedur HACCP w sektorze gastronomicznym. Dowiedz się, jak poprawnie wprowadzić i monitorować te procedury w Twojej restauracji.
Wpływ suplementacji HMB i DHA na efektywność treningu siłowego
/
Wpływ suplementacji HMB i DHA na efektywność treningu siłowego
Odkryj jak suplementacja HMB i DHA wpływa na efektywność treningu siłowego. Czy suplementy mogą zwiększyć siłę i wytrzymałość?
Jak kwas hialuronowy może pomóc w leczeniu bólu głowy?
/
Jak kwas hialuronowy może pomóc w leczeniu bólu głowy?
Czy ból głowy męczy Cię na co dzień? Przeczytaj, jak kwas hialuronowy może stać się twoim sprzymierzeńcem w walce z tym problemem.